Категорії
Врядування Новини

Новий рік і проекти

З початком нового року, як правило, починається активна діяльність. При чому, всюди і у всіх формах власності. З новими силами ми беремося за нові справи. Громадський сектор, місцеве самоврядування не є винятками. Оголошуються нові конкурси, з’являються нові можливості, які ми можемо використати. Але, часом, буває так, що можливості є, а от використати їх Ви не можете. Чому ? Причин буває багато, однією з яких є незнання. Як подати заявку ? Як оформити ? Що писати в розділі «Опис проблеми» ? А план моніторингу та оцінки – це що ? Питань виникає безліч, тому якщо Ви маєте намір втілити цікаву, важливу, варту підтримки інших членів громади ідею – починайте готуватись вже зараз і навчатись, як ці проектні заявки писати.

Будь ласка, врахуйте ці кілька важливих порад:

  1. Уважно вивчіть оголошення про конкурс: чи дійсно Ваша організація може в ньому взяти участь, які умови співфінансування, які витрати дозволяються в проекті, який термін впровадження проектної діяльності і т.д.
  2. Писати проектну заявку варто, залучивши ще принаймні, 2-3 зацікавлених осіб. Так Ви збільшите кількість цікавих проектних ідей, і підвищите шанси, що якщо Ваша проектна заявка буде підтримана – Ви не будете впроваджувати її самі ! У Вас вже буде команда !
  3. Заручіться підтримкою бухгалтера. Ще на етапі розробки заявки – він допоможе Вам із консультацією, як обрахувати певні статті витрат, щоб все було коректно і Вам за це нічого не було з податкової інспекції; а на етапі впровадження проекту забезпечить ведення бухгалтерської документації та підготовку звітів для донора.
  4. При формулюванні проблеми пам’ятайте, що «покращення матеріально-технічного забезпечення» та «відсутність коштів» не є проблемою в розуміння донора. Проблема має стосуватись цільової групи, для якої Ви все це будете робити. Наприклад, відсутність можливостей для активного дозвілля молоді 14-18 років в селі Іванівка Миколаївської області.
  5. Не треба для нас без нас. І знову про цільову групу: якщо Ви пишете проектну заявку для певної категорії мешканців – залучіть представників саме цієї категорії до написання проектної заявки, бо Ваші уявлення про їхні потреби можуть дуже відрізнятись від реальності.

Лілія Атнажева,

експертка з розвитку громад